Pozvánka na Krajský slet

26. 4. 2018

Přijďte se podívat na sokolský slet!

Krajský slet jihomoravských sokolských žup bude zahájen v neděli 10. června 2018 ve 13 hodin na Komenského náměstí v Brně, kdy bude na Besedním domě odhalena pamětní deska k 100. výročí republiky. Poté slavnostní průvod sokolů projde centrem města na stadion Sokola Brno I na Kounicově ulici. Ve 14:30 hod. zde bude zahájeno sletové vystoupení slavnostním nástupem historických praporů a víc jak 2 500 cvičenců pak předvede skladby, připravené pro XVI. všesokolský slet, který se uskuteční v prvním červencovém týdnu v Praze.

Na sletu vystoupí ti nejmenší sokolíci, kteří spolu s maminkou, tátou či babičkou předvedou roztomilou skladbu Méďové, předškoláci se představí v hravé skladbě, nazvané Noty, kdy dětem - notám slouží jako osnova natažené gumy, mladší žákyně v červených trikotech ke svému cvičení využijí molitanové kladinky a doprovázet je budou písničky z muzikálu V peřině. Ti o trochu větší ukážou svoje gymnastické, atletické a taneční dovednosti ve skladbě Děti, to je věc! A skladba Cirkus pro starší žactvo už obsahuje kromě gymnastických prvků také artistické výkony, tak jak to ve správném cirkuse má být. Bavit se budou cvičenci i diváci.

Moderním tanečním směrem Hoop dance, a to tancem s obručí, se inspirovaly autorky skladby Siluety, kterou na sletu předvedou dorostenky a ženy v krásném růžovo fialovém oblečení. Oslavou společného tance je i další skladba pro ženy, Ženobraní, postavená na písních Čechomoru a Fleretu.
    Mužský prvek vnese do sletového odpoledne skladba Borci, která je zaměřena na pohybovou současnost kondičního cvičení s využitím tradičních prvků naší tělesné kultury a nebude chybět ani silová gymnastika. Emocionální prožitek přinesou opakované motivy slavné skladby „Přísaha republice“ z X. všesokolského sletu v roce 1938.

Pro ženy a seniorky je určena skladba Cesta. Cvičení doprovází známé country písničky, a protože všechny sokolky jsou báječné ženské, tou závěrečnou je Báječná ženská, zpívaná Michalem Tučným.
    V Brně přivítáme také hosty z pražských žup, kteří předvedou klasicky pojatou skladbu Vivat Vivaldi.

"Stretnutie a rozchody"   je ústřední myšlenka česko-slovenské  koedukované skladby Spolu v netradičním pojetí choreografie. Výsledný dojem podtrhuje řešení úborů v národních barvách.

Senioři a seniorky v klasickém oblečení Věrné gardy podpoří tradici Sokola a význam výročí 100 let vzniku republiky, a ve skladbě Princezna republika na hudbu Karla Hašlera důstojně vzdají poctu naší republice.

Prožít příjemné sportovní odpoledne vás zvou cvičenci z šesti jihomoravských sokolských žup, a to ze Sokolské župy Dr. Bukovského, Dr. Jindry Vaníčka, Jana Máchala, Krále Jiřího, Pernštejnské a Slovácké.

Tak se přijďte podívat!